Aie Jooga

Hetkel leiad info Aie jooga tundide kohta Facebookist!

Tunnid

Joogavoog teisipäeviti kell 17.15-18.30. Tunnis keskendume läbi liikumise, asendite, filosoofia, hingamise ja teiste joogalike praktikate erinevale elulisele teemale. Eelkõige õpime, kuidas tuua joogatunnis saadud kogemusi ja taipamisi oma igapäevasesse ellu. Et elada järjest enam täiel rinnal. Kasutame joogat kui võimalust ühenduda iseendaga ning uurida loodust meie sees ja ümber. Tunnid on mõõduka tempoga ning sobivad osalemiseks igal tasemel joogahuvilistele.

Esimesel korral on osaluspanus 5 eurot, edaspidi 10 eurot kord. Võimalik osta ka 4x kaart hinnaga 32 eurot. Kaart kehtib 2 kuud. Tasuda saab tunnis sularahas või ülekandega: Eluõis OÜ EE472200221074972833 (Swedbank).

Jooga vanemale ja lapsele toimub kaks korda kuus pühapäeviti kell 10.30-11.15. Mängime, liigume, keskendume, teeme asendeid, kallistame ja teeme palju muud toredat. Ühendume hetkes oma lapsega ja lapsega meie sees. Oodatud on lapsed alates 3. eluaastast. Osaluspanus on esimesel korral 5 eurot ja edaspidi 7 eurot perepaari kohta.

Aie jooga tunnid toimuvad Bindu joogastuudios, Rüütli 4 Tartu. Tule alkopoe juurde viivast trepist üles, aga mine edasi järgmise ukse juurde ja vajuta koodlukul nr 2. Siis viib tee trepist üles täpselt õigesse kohta. Kogeme koos Elu Ilu ja Õitsengut!

Registreeru stuudiotundi siin!

Küsimuste korral kirjuta: kerli.moora@gmail.com

Lühike kokkuvõte teekonnast joogas

Olen kogu elu armastanud keha teadlikku liigutamist. Usun, et hakkasin enne tantsima, kui kõndima. Keerutasin kodus peegli ees, kuid vanemana käisin ka mitmes erinevas tantsutrennis. Aktiivse tantsutunnis osalemise lõpetasin siis, kui jäin ootama oma esimest last. Tants iseendaga kestab loomulikult siiani. Mingi hetk, üle kümne aasta tagasi, hakkas mind tantsimise kõrvalt huvitama ka jooga. Käisin ühes Tartu spordiklubis ning juhuse tahtel sattusin seal joogatundi. Miski, siis ma ei teadnud veel mis, võlus mind joogas koheselt. Joogaga tegelemine andis mu füüsilisele kehale nõtkuse ja paindlikkuse, mis kulus igati ära ka tantsutrennis.

Jooga andis mulle aga midagi veel sügavamat, kui graatsilise keha. Jooga muutis tasapisi seda, kuidas ma elu kogen ja elan. See muutus oli väga tasane, peaaegu nähtamatu, aga see toimus pidevalt. Ja mida rohkem ma joogasse süvenesin, seda suuremaks kasvas muutus. Ja see muutus meeldis mulle. Hakkasin käima erinevates joogatundides ja uurima ka sügavamat filosoofiat joogaasendite taga. Leidsin lõputult paeluva kirjelduse maailmast, mis kontrollides ühtis tõesti tegeliku kogemusega. Mida rohkem ma erinevate õpetajate juures joogat õppisin, seda rohkem sain aru, et tegelikult on ainult üks jooga. Ja tohutu hulk erinevaid viise seda kirjeldada. Sain aru, et jooga on õpetus elust ja elamisest. Ja ühel hetkel sai joogast minu elamise viis. Praegu on minu elus väga vähe hetki, mis ei ole üks või teine viis joogat praktiseerida. Loomulikult olen ma jätkanud igapäevast joogaasendite tegemist. Ajapikku lisandusid asenditele hingamistehnikad, keskendumine, meditatsioon, mantrad, karma jooga, bhakti jne. Ühel hetkel said kõik joogatehnikad osaks sellest, kuidas ma oma täiesti tavalist elu elan. Joogast sai tõesti minu viis elu uurida ja elada. Mida rohkem elan ma oma elu joogalike põhimõtete järgi, seda ilusam mu elu on. Ning mul on siiras soov jooga ilu teistega jagada.

Jagan aja jooksul kogunenud joogatarkusi mulle omasel viisil ja seda viisi nimetan ma oma nime järgi Aie Joogaks. Aie on nimi, mille ma ise endale panin. Juba väga väikese lapsena.

  • 2020. aastal omandasin rahvusvaheliselt tunnustatud joogaõpetaja tunnistuse Kula Collective joogakoolis
  • 2016-2020 olen käinud mitmel joogalikul palverännakul Indias, Tais ja Mauritiusel.
  • 2019. sain reiki I astme pühenduse
  • 2017-2018 olen saanud Babaji Krija jooga I ja II astme pühenduse
  • 2016-2018 läbisin Teadliku Muutuse Kunsti I-V
  • enim olen praktiseerinud Babaji Krija joogat, varasemalt ka Kundalini joogat, Ashtanga joogat, Yin joogat, Hatha joogat
  • lisaks oman Tartu ülikoolist magistrikraadi õigusteaduses